ترسیم آینده روشن برای مراکز خرید با دایاتک

ترسیم آینده روشن برای مراکز خرید با دایاتک

این روزها به واسطه رقابتی شدن بازارهای مختلف، کسب‌وکارهای تجاری ناگزیر از سرمایه‌گذاری و استفاده از ابزارهای دیجیتالی نوین هستند تا از این طریق بتوانند مزیت رقابتی مناسبی برای خود ایجاد کنند و در همین راستا، به کسب‌وکار خود رونق جدی دهند. یکی از نرم‌افزارهای‌ جامع، هوشمند و بر پایه وب که کسب‌وکارها می‌توانند بر بستر آن برنامه‌های وفاداری و باشگاه مشتریان را اجرا کنند، دایاتک است. این بستر، تفاوت ذاتی و اساسی با رقبای خود در بازار دارد؛ به این صورت که شرکت دایاتک، زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری دایامد (فعال در حوزه‌های رستوران، مد و پوشاک، تولید، ساخت‌وساز، اینترنت، رسانه و…) است که در حوزه‌های مختلف بازار فعالیت گسترده‌ای دارد.

چنین قابلیتی باعث شده، دایاتک قبل از ارائه هر ارزش و خدمت به مشتریان، آن را در کسب‌وکارهای زیرمجموعه دایا مورد موشکافی قرار دهد. پس از بررسی دقیق ارزش‌ها در زیرمجموعه و ارزیابی خروجی آن‌ها، خدمت جدید به این نرم‌افزار اضافه می‌شود. دایاتک به دلیل همکاری نزدیک با کسب‌وکارها، به خوبی با چالش‌های آن‌ها آشنا است و صرفاً نرم‌افزار در اختیار کسب‌وکارها قرار نمی‌دهد. به بیان دیگر، فقط سناریوی فروش نرم‌افزار را اجرا نمی‌کند و مادامی که کسب‌وکارها از نرم‌افزار استفاده می‌کنند، علاوه بر پشتیبانی فنی، پشتیبانی توسعه، تحلیل و مشاوره فروش را نیز ارائه می‌کند.

 

دایاکلاب چیست؟

وقتی کسب‌وکاری از نرم‌افزار باشگاه مشتریان دایاتک استفاده کند و در توافقی خواهان همکاری با باشگاه مشتریان کسب‌وکار دیگری باشد که آن نیز از دایاتک استفاده می‌کند، زنجیره‌ای وفاداری تحت عنوان دایاکلاب تشکیل می‌شود.

در این زنجیره وفاداری، مشتریان‌ می‌توانند از خدمات هر دو کسب‌وکار که با هم توافق کرده‌اند، بهره‌مند شوند. در واقع ایده دایاکلاب فراتر از راه‌حل‌هایی است که دایاتک برای توسعه کسب‌وکارها ارائه می‌کند و دایاتک‌ها کنار هم دایاکلاب را شکل می‌دهند. دایاکلاب مانند کارت شتاب بانک مرکزی، کارت‌های باشگاه مشتریان کسب‌وکارها را به یک زنجیره وصل می‌کند و به مشتریان امکان می‌دهد که از خدمات کسب‌وکارهای مختلفی که عضو دایاتک هستند، استفاده کنند. لوگوی شکل‌گرفته در قسمت بالای کارت‌های دایاتک‌ها، دایاکلاب بودن آن‌ها را مشخص می‌کند.

 

امکان بازپس‌گیری و استرداد پول پس از خرید نرم‌افزار!

دایاتک در تلاش است که کسب‌وکارها فقط نرم‌افزار نخرند و آن را با کمک مشاوران پشتیبانی به بهترین شکل اجرا کنند. اجرای صحیح نرم‌افزار و ارائه خروجی خوب، ارزش افزوده‌ی برای کسب‌وکارها به همراه خواهد داشت که می‌توان از آن جهت معرفی بهتر خدمات به مشتریان استفاده کرد. این نرم‌افزار علاوه بر انعطاف در تعاملات مالی با مراکز خرید، نتایج نرم‌افزار را نیز تضمین می‌کند. این شرکت در مذاکرات به مشتریان می‌گوید که اگر نرم‌افزار به طور کامل اجرا شد و نتایج آن قابل‌قبول نبود، امکان بازپس‌گیری و استرداد وجه آن وجود دارد. همچنین دایاتک بهره‌برداری از نرم‌افزارها را نیز تضمین و اجرا می‌کند. به بیان دیگر، این نرم‌افزار علاوه بر واگذاری نرم‌افزار و استقرار آن در کسب‌وکار، بهره‌برداری را نیز بر عهده می‌گیرد.

 

خدمات مشاوره‌ای، بدون هیچ هزینه‌ای

مشاوران خبره، باسابقه و توانمند دایاتک حین اجرا و طرح‌ریزی برنامه‌های توسعه فروش و تمامی سرفصل‌های باشگاه‌داری، بدون هیچ هزینه‌ای کنار مدیران کسب‌وکارها قرار می‌گیرند. این نرم‌افزار پس از گارانتی اهداف فروش که باشگاه مشتریان باید آن‌ها را محقق کند، هزینه خود را دریافت می‌کند. همچنین دایاتک برای نگهداشت مشتری بر اساس اهداف فروش و شاخص‌های دیگری مانند نرخ تبدیل پاخور به مشتری و… سناریوی دقیقی را تدوین و اجرا می‌کند. سازمان یا شرکت فعال در حوزه نرم‌افزارهای باشگاه مشتریان و برنامه‌های وفاداری دیگری در ایران وجود ندارد که امکان اجرای چنین سناریویی را داشته باشد و بتواند اهداف فروش را تضمین کند.

 

تیم توسعه پویا و فعال دایاتک

حضور تیم توسعه‌ای قوی در دایاتک نشان می‌دهد که این شرکت پویا و در حال به‌روزرسانی نرم‌افزارها و ارائه خدمات جدید است. هنگامی که تیم توسعه‌، قوی باشد، یعنی نقطه ایده‌آل برای آن شرکت انتها ندارد و دائماً این بستر در حال توسعه و رشد است. از طرفی نرم‌افزار دایاتک آموزش پذیر، همواره در حال توسعه و با نگاه به آینده در حال حرکت است. تیم توسعه‌ای این نرم‌افزار قبل از طرح نیازهای جدید از طرف مشتریان، با تحلیل و بررسی عملکرد آخرین وضعیت حوزه فعالیت خود، ارزش‌های جدیدی را در نرم‌افزار ایجاد می‌کنند. این نرم‌افزار در عمر کوتاه فعالیت خود پانزده به‌روزرسانی از نرم‌افزار خود ارائه کرده است.

به‌روزرسانی‌های صورت گرفته در نرم‌افزار همیشه باعث شگفتی کسب‌وکارها شده و رایگان در اختیار مشتریان قرار گرفته است. این به‌روزرسانی به‌طور دائم اتفاق افتاده و در اختیار تمامی مشتریان دایاتک قرار می‌گیرد. دایاتک نرم‌افزار جامع را در اختیار تمام مشتریان قرار داده و میان آن‌ها تفکیکی قائل نمی‌شود.

دایاتک به منظور جلوگیری از بروز مشکلات و حل ضعف‌های موجود در نرم‌افزار که با توجه به نیازهای جدید ایجاد می‌شود، سرمایه‌گذاری‌های زیادی کرده است. برای بررسی دقیق این موضوع لازم است اشاره شود که نرم‌افزارهای باشگاه مشتریان تفاوت اساسی با نرم‌افزارهای حوزه فروش و حسابداری دارند.

نرم‌افزارهای حوزه فروش و حسابداری به واسطه اصول حسابداری ثابت، قابلیت تغییرات ندارند، اما نرم‌افزارهای باشگاه مشتریان به واسطه تغییر رفتار مشتریان باید به‌طور مرتب به‌روزرسانی شوند. هنگامی که رفتار مشتریان بر اثر نوسانات جامعه و وضعیت اقتصادی تغییر کند، ابزارهایی مانند باشگاه مشتریان باید به‌طور مرتب راهکارهای جدید ارائه کنند. مشتریان امروز مانند مشتریان دیروز رفتار نمی‌کنند و هر روزه نیاز جدیدی دارند.

نرم‌افزارهای باشگاه مشتریان نیز بر همین اساس باید تغییر کنند و نرم‌افزارهایی که در چنین شرایطی ایستا هستند، خط بطلانی بر ادامه حیات خود کشیده‌اند. تیم توسعه دایاتک به‌طور مرتب متناسب با نیازهای کسب‌وکارها و تغییر رفتار مشتریان امروزی، نرم‌افزار باشگاه مشتریان را به‌روز و به بازار ارائه می‌کند.

 

چگونگی شناسایی شاخص‌های ارزشمند کسب‌وکار با «سمت مشتری»

دایاتک فصلنامه‌ای را تحت عنوان «سمت مشتری» با هدف اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مدیران کسب‌وکارها از آخرین اتفاقات باشگاه مشتریان، برنامه‌های وفادار سازی و شناخت مشتریان منتشر می‌کند. سمت مشتری به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا شاخص‌های ارزشمند را از میان اطلاعات استخراج کنند. آن‌ها طی این روند، سناریوهای بهتری را تدوین کرده و بهره‌برداری از سهم جیب مشتریان را بیشتر می‌کنند.

این شرکت نرم‌افزاری، عمق اطلاعات سمت مشتری را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد؛ عمقی که به مراتب ارزشمندتر از عمق اطلاعات سمت کسب‌وکارها است. کسب‌وکارها برای شناخت مشتریان باید اطلاعات پررنگی از سمت مشتری داشته باشند. به بیان دیگر بر اساس شناخت مشتریان و سلایق آن‌ها اقدام به تولید، تأمین، قیمت‌گذاری و عرضه کالا ‌کنند. عملکرد و اطلاعات کسب‌وکارها بر اساس شناخت مشتریان تکامل می‌یابد. تا زمانی که اطلاعات مرتبط با مشتریان عمیق نباشد، کسب‌وکارها امکان ارائه خدمات و محصولات جدید را ندارند. اگر کسب‌وکارها درباره وضعیت تأهل، سن، طبقه اجتماعی و… مشتریان اطلاعات دقیقی داشته باشند، سناریوهای جذاب‌تری را برای فروش تدوین خواهند کرد. بر اساس این اطلاعات می‌توان مشتریان مؤثر را شناسایی و از طریق آن‌ها برند را در جامعه الگو کرد.

مدیران مراکز خرید تا زمانی که اطلاعات نداشته باشند، انگار با چشمان بسته در حال تدوین سناریو هستند. آن‌ها با داشتن اطلاعات دقیق می‌توانند مسیر سفر مشتری را در مرکز خرید مدیریت کنند. باشگاه مشتریان با تدوین سناریوی مناسب، به چرخش درست خون در رگ‌های مرکز خرید کمک می‌کند؛ چرخشی که باید در تمامی نقاط فروش مرکز اتفاق بیافتد. در این حالت است که می‌توان ادعا کرد زنجیره خدمات مشتری در یک مرکز خرید پوشش داده شده و مرکز بهره‌وری کامل دارد و سهم از جیب مشتری یک مال در شرایط ایده‌آلی قرار دارد.

علاوه بر این، مراکز خرید برای چیدمان درست مرکز نیز به اطلاعات دقیق نیاز دارند. در غیر این صورت مشتری به یک طبقه مراجعه و طبقات دیگر را در نظر نمی‌گیرد. چنین مراکزی با حداقل ظرفیت فعالیت می‌کنند و مراکز فعالی نیستند. مراکز خرید با داشتن سینما، هایپر و… نمی‌توانند مشتریان را وادار به چرخش و خرید کنند.

مشتریان باید مزیت‌های مرکز را درک کنند. باشگاه مشتریان با ارائه راهکارها به درک بهتر مشتریان کمک می‌کند. در این صورت مشتریان بدون هیچ محرکی، خود به خود در مرکز گردش و از طبقات مختلف بازدید می‌کنند.

 

کانال‌های ارتباطی دایاتک با مشتریان

دایاتک در تمامی شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارد و کسب‌وکارها می‌توانند از درگاه‌های مختلفی با آن ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این، ماهنامه «سمت مشتری» یکی از مهم‌ترین کانال‌های ارتباطی با دایاتک است. کسب‌وکارها در صورت عضویت، می‌توانند ماهنامه را به‌طور مرتب دریافت و از آخرین تحولات دایاتک مطلع شوند. همچنین دایاتک در ماهنامه تجارت طلایی نیز ویژه‌نامه‌ای را منتشر می‌کند. در این ویژه‌نامه تمامی درگاه‌های ارتباطی به مخاطبان معرفی می‌شوند. تحلیل‌های ارائه شده در این ویژه‌نامه، در رشد دانش فعالان حوزه باشگاه مشتریان و برنامه‌های وفادار سازی تأثیرگذار است.

مطالعه چنین تحلیل‌هایی، آسایش فردا را برای مراکز خرید به ارمغان خواهد آورد؛ تحلیل‌هایی که نشان می‌دهد کسب‌وکارها صرفاً نباید فاکتور قیمت را در خرید نرم‌افزارهای باشگاه مشتریان ملاک قرار دهند.

نحوه عملکرد، پشتیبانی قوی، بهره‌برداری و… فاکتورهای مهم‌تری برای انتخاب یک نرم‌افزار باشگاه مشتریان هستند.

حضور در نمایشگاه‌های مرتبط یکی دیگر از کانال‌های ارتباطی است که کسب‌وکارها می‌توانند از طریق آن با دایاتک ارتباط بگیرند. همچنین توصیه و رضایت مشتریان قدیمی به مشتریان جدید، کانال دیگری است که باعث انتشار نام دایاتک در حوزه باشگاه مشتریان و برنامه‌های وفادار سازی شده است.

نویسنده: کارگروه تحلیلی فصلنامه سمت مشتری

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها
برچسب ها
مقالات مرتبط
مقالات

برنامه‌های وفاداری فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک

برنامه‌های وفاداری فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک به شرط سلامت     با ظهور برندهای جدید در حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک و …

مقالات

مسئولیت اجتماعی چگونه می‌تواند بر برنامه‌های وفاداری تاثیر بگذارد؟

مسئولیت اجتماعی چگونه می‌تواند بر برنامه‌های وفاداری تاثیر بگذارد؟ تقویت اعتبار هدی رضایی، کارشناس ارشد مدیریت اجرایی   از دهه …

مقالات

برنامه وفاداری در رستوران‌های زنجیره‌ای

برنامه وفاداری در رستوران‌های زنجیره‌ای وقتی ساندویچ‌ها قد می‌کشند! آرین طاهری   رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد و جک از جمله رستوران‌های …