کتاب “آمیخته بازاریابی سبز و انگیزه خرید مصرف کنندگان”

کتاب “آمیخته بازاریابی سبز و انگیزه خرید مصرف کنندگان”

کتاب “آمیخته بازاریابی سبز و انگیزه خرید مصرف کنندگان”

نویسنده: فاطمه کرد

رفتار مصرف کننده یکی از موضوعات جدید و بحث برانگیز حوزه بازاریابی است که به مطالعه بر روی افراد و آنچه خریداری می کنند، می پردازد. امروزه مصرف کنندگان تنها به دنبال خرید یک کالا نیستند، بلکه علاوه بر آن، به دنبال ارزش و رفع نیازها و مشکلاتشان نیز هستند. رفتار مصرف کننده مجموعه ای از فرایندهای روانی و فیزیکی است که قبل از خرید آغاز می شود و تا بعد از مصرف نیز ادامه می یابد.

مطالعه رفتار مصرف کننده نهتنها به درک مسائل گذشته کمک میکند، بلکه حتی آینده را نیز پیشبینی می کند. بنابراین می بایست عواملی که بر گرایش ها، نگرش ها و اولویت های افراد تاثیر می گذارند، شناسایی شوند تا درک خوبی از الگوهای خرید مصرف کنندگان داشته باشیم. سازمان ها و شرکت های تجاری با شناسایی و مطالعه رفتار مصرف کنندگان می توانند برای خود مزیت رقابتی ایجاد کنند و راهکارهای بازاریابی خود را بهبود بخشند.

شما در این کتاب در پنج فصل با رفتار مصرف کننده و عوامل موثر بر آن، سبک های تصمیم گیری و ساختار ذهنی مصرف کننده، چگونگی شکل گیری تمایلات و رفتارها، بازاریابی سبز، ارزش برند و وفاداری به آن آشنا خواهید شد.

برگی از کتاب رفتار خرید:

تصمیم گیری مصرف کننده با نوع تصمیم خرید تغییر می کند. به طور کلی چهار نوع رفتار خرید و میزان تفاوت بین نام های تجاری تشخیص داده شده است:

رفتار خرید پیچیده رفتار خرید پیچیده شامل سه مرحله است. ابتدا اعتقاد و باوری نسبت به محصول در فرد ایجاد می شود. سپس نگرش وی شکل می گیرد و آنگاه با تفکر محصول را انتخاب می کند. زمانی فرد دارای رفتار خرید پیچیده می شود که تا حد زیادی در خرید درگیر شود و همچنین آگاه باشد که بین برندها تفاوت زیادی وجود دارد. معمولا این وضعیت در مورد محصولاتی پیش می آید که گران قیمت باشند، به صورت مکرر خریداری نشوند و خرید آنها دارای ریسک باشد. بازاریابان چنین محصولاتی باید با جمعآوری اطلاعات و ارزیابی مشتریان، رفتار آنها را در هنگام خرید این محصولات درک کنند.

اشتراک گذاری
آخرین نوشته ها
برچسب ها
مقالات مرتبط
کتاب

کتاب “بازاریابی مغناطیسی”

کتاب “بازاریابی مغناطیسی” نویسنده:  دن کندی مترجم: دکتر امین اسداللهی و علیرضا حسامی   کتاب بازاریابی مغناطیسی دن کندی قصد …

کتاب

کتاب “مدیریت تجربه مشتری در خدمات بانکداری الکترونیکی”

کتاب “مدیریت تجربه مشتری در خدمات بانکداری الکترونیکی” نویسنده: وحید ناصحی فر، مصطفی اله وردی، علیرضا سالک مقدم ناشر: انتشارات شرکت چاپ و نشر …

کتاب

کتاب “تأثیر ارزش برند و کیفیت خدمات بر وفاداری مشتریان”

کتاب “تأثیر ارزش برند و کیفیت خدمات بر وفاداری مشتریان” نویسنده: محبوبه نظری ناشر: انتشارات ماهواره هدف محبوبه نظری از نوشتن کتاب تأثیر ارزش برند …